Hediyelik Eşya

Resimli Kupa Bardak Nedir?

Resimli Kupa Bardak adından da anlaşılacağı gibi bir bardağa belirlenmiş fotoğraf ve resimlerin baskı yöntemi ile uygulanmasıdır.  Her insan kendisi için tasarlanmış bir Kupa Bardak görünce çok mutlu olur. Bir de hediye olması insanı daha da çok mutlu eden bir etkendir elbette. Bu güzel görünümlü Bardakların bir de yapım aşaması vardır.

Resimli Kupa Bardaklar Nasıl Yapılır?

Resimli Kupa Bardakların yapılabilmesi için öncelikle elimizde bir adet Sublimasyon Yazıcı, Sublimasyona yapılabilecek veya uygun olan bir adet Kupa ve Sublimasyon malzemeleri, Kupa Presi, Termal Isı Bandına ihtiyacımız olacaktır.

İlk olarak Sublimasyon için kullanacağımız fotoğraf veya resim Kupaya göre belirli Fotoğraf Programları aracılığıyla boyut olarak uygun hale getirilmelidir. Uygulayacağımız fotoğraf daha canlı ve gerçekçi gözükmesi için belirli efekt, kontrast ayarları ve renk canlılığıyla oynanmalı gözümüze güzel gözüken biçime getirmeliyiz. Bu gerekenleri yaptıktan sonra  nasıl yapıldığına:

  • Sublimasyon Kupa Baskımız için kullanacağımız Press sıcaklığını 180 – 190 Derece ve 150 – 160 Saniye olarak ayarlamalıyız.
  • Hazırlamış olduğumuz görseli içerisinde Sublimasyon Mürekkebi olan yazıcıdan Transfer kağıdının üstüne çıkartıyoruz.
  • Transfer kağıdından baskı olarak aldığımız Transfer kağıdı, Kupa üzerinde istediğimiz bölgeye Isı Bandı yardımıyla sabitlenir.
  • Bu yöntemlerle hazırlamış olduğumuz Kupamız uygun sıcaklıktaki Press’e yerleştirilir. Belirtilen süre dolduğunda ise Kupa Pressten alınır.

İzlemiş olduğumuz yöntemler doğrultusunda Resimli Kupa Bardağımız hazır olacaktır.

Resimli Kupa Bardak Pahalı mıdır?

Günümüzde bir Kupa Bardağın değeri 20 ve 25TL arasında değişkenlik göstermektedir. Resimli Kupa Bardaklar ise 30 ve 35TL arasındadır.

Hediye olarak Resimli Kupa Bardak!

Herkes sevdiklerine hediye almak ister. Karşımızdaki Arkadaşımıza, Aile Bireyimize veya kısaca hediye alacağımız birisine sevgimizi belli etmek için pahalı hediyeler almak şart değildir. Ona kendini özel hissettirecek ve mutlu olmasına yaracak bir şeyler almak yeterli olacaktır elbette. Bu hediye tabii ki de Resimli Kupa Bardak olabilir. Üstünde ki kalıcı resim baskısı ve karşımızda ki insana yarattığı etki ile sonsuza kadar süren bir bağ kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir