Genel

Kişiye Özel Kupa Tasarımı

Kupa Bardaklar bildiğimiz normal bardaklardan ziyade porselen ve seramik gibi malzemelerden üretilir. Kişiye özel olması ise ayrı bir heyecan katar. Kupaların üzerine resimli, yazılı ve renkli olarak kişinin tercihine göre oluşturulur.

Dünya üzerinde bulunan coğrafyamızdan ötürü Seramik, Porselen ve birçok malzemelerin zenginliğinden kaynaklı Kupa Bardakların fazlalığı normaldir. Üstelik ülkemizde en fazla Seramik Kupa üretilirken, ithal olaraksa Porselen Kupalar yoğunluklu olarak üretilir.

Sublimasyon Baskı Nedir?

Sublimasyon: Maddenin ısı uygulandığında katı haldeyken aradaki sıvı halini atlatıp gaz haline geçme olayıdır.

Kupa ve diğer malzemelerde baskılar yapılırken Sublimasyon olayı sıkça kullanılmaktadır.

Sublimasyon Kupa Bardak Nedir?

Sublimasyon Kupa Bardak, üzerine baskı yapılan kupa bardakların tümü olarak adlandırılır. Transfer baskısı yapılarak anılan sublimasyon işleminde Kupa Bardağımızın üzerine resim, yazı, isim veya herhangi istediğimiz bir işlemi uygulatabiliriz.

İşte biz firmamız olarak burada devreye giriyoruz. Türkiye de tek ve ilk olarak hayata yeni bir fikri geçiriyoruz peki nedir bu fikir diye soracak olursanız hemen cevaplayayım: Sizlerin bizlere göndermiş olduğu Ses kayıtlarınızı, kısa videolarınızı veya görsellerinizi QRKOD aracılığı ile bardağınıza işliyoruz. Böylelikle kendinize almış olduğunuz veya hediye olarak almış olduğunuz bardağı her kullandığınızda daha farklı bir heves sizi bekliyor olacaktır.

Bu baskıları nasıl yapıyoruz?

Bu baskıları yapabilmemiz için belirli düzeyde malzemelere sahip olmamız gerekiyor. Kupa bardaklara sublimasyon transfer baskı yardımı ile yapılır. Bunun için bize gereken malzemeler:

  • Sublimasyon için özel üretilmiş olan mürekkep
  • Baskı yapabilmek için uygun olan Kupa Bardağımız
  • Mürekkeplerimizin uyumlu olduğu bir yazıcı. Epson marka genellikle tercih edilmektedir. Canon, HP markalar desteklememektedir.
  • Sublimayson için özel üretilen kağıtlar. A4 kağıtlarıyla boyutları aynıdır. Fakat renkleri sadece biraz daha pembeye yakındır.
  • Transfer işlemi sağlamamız için baskı makinesi.
  • Yapacağımız olan baskının resim, fotoğraf, QRKOD veya herhangi seçtiğimiz bir işlemi gerekli fotoğraf programlarından tasarlamak, renklendirmek baskımızı güçlendirir.
  • Son ihtiyacımız yazıcıdan çıktı aldığınız kâğıdı kupaya yapıştırmak için Yanmaz Özel Bantlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir